پاسخ برخی سوالات در مورد تلفن های بیسیم پاناسونیک

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  برد یک تلفن بی سیم دیجیتال چقدر است؟

  برد یک تلفن بیسیم توسط مسافت موثری که در آن امکان صحبت و کیفیت صدا حفظ شود تعیین می گردد. برخلاف سیستم های آنالوگ، سیستم های دیجیتال از نوعی فن آوری استفاده می کنند که جهت جلوگیری از تداخل با دیگر دستگاهها فرکانس یکنواخت ارسالی را به چندین کانال تقسیم می نمایند. هنگامی که هیچگونه مانعی بین پایه و گوشی بی سیم وجود نداشته باشد ، برد موثر ممکن است افزایش یابد بدون اینکه کیفیت صدا دچار افت گردد.

  با استفاده از همین فناوری، نویز دیگر دستگاه ها به حداقل رسیده و داده های مربوط به صدا به پیغام دیجیتال تبدیل شده و ارسال می گردند. دستگاه گیرنده سپس داده های مربوط به صدا را باز تولید نموده و بهترین کیفیت صوتی را ارائه می دهند. به همین دلیل است که پاناسونیک تلفن های بی سیم دیجیتال را عرضه می نماید.

  من از دیگران در باره تداخل پیغامهای رادیویی شنیده ام و می خواستم بدانم که آیا هیچگونه محدودیتی در باره محل نصب تلفن و محل استفاده از آن وجود دارد یا خیر؟

  هنگام انتخاب محل نصب تلفن لازم است که چندین نکته را مدنظر قرار دهید. جهت نیل به بهترین عملکرد می بایست پایه تلفن خود را دور از دستگاه ماکروویو، تلویزیون، یخچال ، پایه LAN بیسیم، رایانه شخصی و دیگر تجهیزات الکترونیکی قرار دهید. همچنین شایسته است که گوشی بیسیم را در معرض دید مستقیم پایه قرار دهید.

  بسیاری از محصولات صنعتی، پزشکی و خانگی از فرکانس ۲٫۴ GHZ استفاده می کنند و احتمال ایجاد اختلال بر روی تلفن های نزدیک این دستگاه ها وجود دارد. در تلفن پاناسونیک ، جهت به حداقل رساندن این مساله چندین فن آوری مورد استفاده قرار گرفته اند. با این حال ، در صورتیکه شما در محلی زندگی می نمایید که مساله تداخل امواج وجود دارد، پیشنهاد می شود که از یک DECT استفاده نمایید.

  تفاوت تلفنهای بیسیم دیجیتال و  آنالوگ چیست؟

  تلفن های دیجیتال مکالمه را به سیگنالهای دیجیتال تبدیل می نمایند. این تلفنها با استفاده از نوعی فن آوری فرکانس یکنواخت ایحاد شده و صدا را ارسال نموده، در نتیجه از تداخل با دیگر تجهیزات جلوگیری شده و استراق سمع غیر ممکن می شود و همچنین صداها نسبت به تلفن های آنالوگ صاف تر خواهند بود. این امر دلیل ارائه تلفن های بیسیم دیجیتال توسط پاناسونیک می باشد.فن آوری FHSS چیست ؟

   در یک تلفن بی سیم دیجیتال، فرکانس یکنواخت به کانالهای زیادی تقسیم می شود و یکی از این کانالها جهت انجام تماس مورد استفاده قرار می گیرد. FHSS  یک فن آوری است که کانال فرکانس را با فواصل بسیار کوتاه عوض می کند (تقریبا ۱/۰ ثانیه) و بدین ترتیب از تداخل امواج با دستگاه های دیگر جلوگیری می نماید.

  این امر همچنین استراق سمع مکالمات شما را غیر ممکن می سازد. یک سری داده های واحد مربوط به صدای ارسالی را نیز می توان بر روی چندین فرکانس ارسال نمود و بدین ترتیب در صورتیکه بر روی یک فرکانس (کانال) خاص نویز وجود داشته باشد ، سیستم جهت دستیابی به کیفیت صدای بهتر به یک فرکانس متفاوت خواهد رفت. به همین دلیل است که پاناسونیکFHSS را به همراه DECT توصیه می نماید.

   

  سیستم DECT  چیست؟

  در سیستم DECT دستگاه مرکزی حداقل هر ۳۰ ثانیه قدرت RF های اطراف را بررسی می نماید و یک لیست RSSI از کانالهای آزاد را فراهم می آورد. سپس پایه از این لیست RSSI استفاده نموده و کانالی که کمترین میزان تداخل دارد را جهت انجام تماس انتخاب می کند. سیستم DECT کانالهای آزاد برای تلفن بی سیم را پیدا نموده و بدین ترتیب تداخل با دیگر دستگاه ها را به شکل بهینه و بهتر از FHSS انجام می دهد. البته این عمل به همراه جلوگیری از استراق سمع احتمالی و دستیابی به بهترین کیفیت صدا انجام می شود. به این دلیل است که پاناسونیک DECT را توصیه می کند.

   

  دفترچه تلفن مشترک چگونه عمل می کند؟

  اشتراک دفترچه تلفن به صورت خودکار بین گوشی ها انجام می شود. بدین ترتیب نیازی به کپی کردن شماره تماس در دفترچه تلفن از یک گوشی به دیگری وجود نخواهد داشت. همچنین یک شماره تماس دفترچه تلفن در صورت حذف از طریق یک گوشی از گوشی های دیگر نیز حذف خواهد شد.

   

  ادامه مطلب
  نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : شنبه 24 مهر 1395 ساعت: 15:26
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123