خطر هک شدن سیستم مداربسته چقدر است؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها


  هک شدن دوربین مداربسته یا سیستم مداربسته یکی از دغدغه های جدی مصرف کنندگان این سیستم هاست. در این مطلب در رابطه با طریقه هک شدن سیستم مداربسته و واقعیت های این موضوع صحبت خواهیم کرد.

  هک کردن یعنی چه؟

  در واقع هک کردن یک سیستم نرم افزاری که محدود شده باشد، به معنای هرگونه دسترسی غیرمجاز به این سیستم محدود شده (از طریق پیدا کردن رمز یا پسورد آن سیستم و یا یافتن نقص های ایمنی یا غیره) است. در این صورت حتی اگر شما رمز یا پسورد سیستم تان را به اشتباه به فردی داده باشید و او امکان ورود و دسترسی به نرم افزار شما را پیدا نماید، در واقع او سیستم شما را هک کرده است.

   

  آیا امکان هک کردن سیستم مداربسته وجود دارد؟

  با توجه به تعریف بالا امکان هک کردن هر سیستم نرم افزاری وجود دارد. البته در صورت رعایت ساده ترین اصول امنیتی امکان هک شدن سیستم مداربسته شما تقریبا به صفر خواهد رسید.

  سیستم های مداربسته چطور هک می شوند؟

  همانطوری که توضیح داده شد در صورتی که سیستم حفاظتی دوربین مدار بسته شما به شبکه های اینترنتی اتصال داده شده باشد و یا در صورت شبکه بودن سیستم مدار بسته شما طی شبکه داخلی که به اینترنت متصل باشد امکان هک شدن سیستم مدار بسته وجود خواهد داشت در واقع معمول ترین روش هک کردن سیستم های دوربین مدار بسته توسط هکرها از طریق وارد نمودن پسوردهای بسیار ساده سیستم دستگاه DVR  یا NVR است.

  نرم افزارهایی در این سیستم ها وجود دارند که با چک کردن چند پسورد ساده و بسیار رایج در دستگاه های مرکزی ضبط سرور و یا DVR و یا NVR و یا پسورد کارخانه دستگاه که همان کدهای مادر دستگاه می باشد، امکان هک کردن آنها را به وجود می آورند. به طور مثال پسوردهای ۵-۴-۳-۲-۱ یا ۱-۲-۳-۴-۵ یا ۶-۵-۴-۳-۲-۱ یا ۰۰۰۰۰ و یا ۸-۸-۸-۸-۸-۸ و غیره، پسوردهای بسیار رایج هستند که اکثر افراد مرتبط با ساز و کار این دستگاه ها کم وبیش از آن اطلاع دارند.

  نرم افزار هک با پیدا کردن IP آدرس شما و از طریق چک کردن چند پسورد در دستگاه در صورت، ساده بودن پسورد شما امکان ورود به سیستم دستگاه ضبط مدار بسته شما را پیدا خواهد کرد.

  ادامه مطلب
  نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 19 اسفند 1395 ساعت: 1:33
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123