فاکتورهای مهم هنگام انتخاب ویدئوپروژکتور

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها


  پروژکتور دستگاهی است که برای نمایش تصاویر انفورماتیک روی یک پرده و یا دیوار سفید استفاده می‌شود. با رشد سریع تکنولوژی در انتشار اطلاعات و ارتباطات در این ۱۰سال اخیر شرکت، مدارس، دانشگاه و دیگر ارگان برای سادگی در آموزش از این سیستم استفاده می‌کنند


   دسته‌بندی

  دیتا پرژکتورها اصولاً به دو دسته DLPو 3LCD تشکیل شده‌اند

  به دلیل این که هر دوی این تکنولوژی ها نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارند انتخاب بین آن ها کار سختی خواهد بود، و دانستن تفاوت های بین آنها برای شما به منظور این که بدانید کدام یک بهتر نیازهای شما را برطرف می کنند بسیار مهم است.

  تکنولوژی LCD چگونه کار می کند؟

  پروژکتورهای LCD نور را به روی آینه هایی می تابانند که آن را به سه رنگ اصلی خود یعنی قرمز، آبی و سبز تجزیه می کند. سپس رنگ ها از سه پنل شیشه ای جدا عبور می کنند ( در واقع منشور)، که به این دلیل این تکنولوژی با نام ۳LCD نیز نامگذاری می شود. وقتی که نور از طریق پنل LCD ارسال می شود، تک پیکسل ها برای دادن اجازه ی عبور نور یا مسدود کردن آن باز یا بسته می شوند. سپس رنگ های مجزا به کمک یک منشور دیگر یکی شده و به روی صفحه ی نمایش ارسال می شوند.

  تکنولوژی DLP چگونه کار می کند؟

  پردازش نور دیجیتال یک تکنولوژی اختصاصی گسترش داده شده توسط شرکت Texas Instrumentals می باشد، و نحوه ی کار آن با پروژکتورهای LCD متفاوت می باشد. بیشتر پروژکتورهای DLP یک چیپ دارند که شامل پنل های شیشه ای است که نوز از آن ها عبور می کند، و این چیپ یک سطح منعکس کننده ی متشکل از هزاران آینه ی ریز است که با پیکسل های تکی مطابقت دارند. این آینه ها می توانند زمانی که نور بر روی چیپ تابیده می شود به عقب یا جلو حرکت کنند تا نور تابیده شده از پیکسل های تکی را به سمت لنز پروژکتور یا دور از آن هدایت کنند. برای تعیین رنگ ها، پروژکتورهای DLP یک چرخه ی رنگ متشکل از فیلترهای آبی، قرمز و سبز دارند. این چرخ بین منبع نور و چیپ DLP می چرخد و رنگ نور عبوری از چیپ را از بین قرمز، سبز و آبی تغییر می دهد. آینه ها بسته به مقدار نور مورد نیاز در هر لحظه برای هر پیکسل به سمت مسیر لنز یا در جهت مخالف آن کج می شوند.

  بنابراین این دو تکنولوژی بسیار متفاوت می باشند، و از این رو تعجب آور نیست که پروژکتورهای DLP و LCD در عملکرد و مناسب بودن برای کاربردهای مختلف با هم خیلی تفاوت دارند.

  ادامه مطلب
  نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 19 اسفند 1395 ساعت: 1:33
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123